HİKAYEMİZ

2000 yılında kurulan Meta Madencilik, 2007 yılından itibaren, bugün Türkiye’nin dünyada gurur kaynağı olacak hikayesindeki en önemli adımı attı. Bu tarihte, Türkiye’nin en köklü, bir o kadar da yenilikçi ve vizyoner grubu olan Zorlu Holding bünyesine katılan şirket, bugün çalışmalarını Meta Nikel Kobalt Madencilik Sanayi ve Ticaret A.Ş. adıyla sürdürüyor.

Türkiye’de ‘ilklerin öncüsü’ olan Zorlu Holding’in 5 ana faaliyet alanından biri olan Maden ve Metalürji Grubu çatısı altında Zorlu Holding’in vizyonunu kendi iş alanına taşımayı başaran şirketimiz bugün, ‘geleceğin hammaddesi’ olarak tanımlanan nikel ve kobaltı, farklı formlarda ve yüksek katmadeğer ile Türkiye ekonomisine kazandırıyor. Bunu gerçekleştirirken de bağlı bulunduğu Zorlu Holding’in en güçlü genlerinden olan ‘yenilikçilik’, ‘sürdürülebilirlik’ ve ‘çevreye duyarlılık’tan taviz vermiyor. Bu yaklaşım ile üretimde kullandığımız yenilikçi teknoloji bize, dünyanın kuzey yarımküresinde ‘tek olma’ vasfını kazandırıyor.

Ar-Ge’ye dayalı bu yeni nesil madencilik ile dünyanın da 10 tesisi arasında olmanın gururunu yaşıyoruz. Bu gurur ile yatırımlarımızı, araştırma heyecanımızı sürdürüyor, ülkemizin yerli otomobil projesinden, milli savunma sanayine kadar pek çok alandaki büyük hedefine imzamızı atabilmek için çalışıyoruz.

VİZYONUMUZ

Sürdürülebilir büyüme anlayışımız ile Ar-Ge ve inovasyona dayalı geleceğin hammaddelerini üreterek endüstrinin kalbi olmak.

 

MİSYONUMUZ

Teknolojik yenilikleri takip ederek ürün ve prosesi geliştirmek.

Cevher rezervlerini geliştirerek yüksek katma değerli ürünler elde etmek.

Toplumsal yatırım projeleri ile paydaşlarla birlikte büyüyerek bölgeye değer katmak.

Çevre dostu yeni nesil madencilik ilkesini benimseyerek sektöründe öncü olmak.


Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Linkedin'de Paylaş