Yönetim Kurulu

 • Olgun Zorlu

  Olgun Zorlu

  Başkan

 • Ahmet Nazif Zorlu

  Ahmet Nazif Zorlu

  Başkan Vekili

 • Zeki Zorlu

  Zeki Zorlu

  Üye

 • Selen Melik Zorlu

  Selen Melik Zorlu

  Üye

 • Mehmet Emre Zorlu

  Mehmet Emre Zorlu

  Üye

Olgun Zorlu

Olgun Zorlu

Başkan

(1965 - Trabzon) Olgun Zorlu, İngiltere'de tekstil ve iş idaresi konularında tamamladığı yüksek öğreniminin ardından 1986 yılında iş hayatına atılarak 1988 yılından itibaren Zorlu Holding bünyesindeki şirketlerde yöneticilik yapmaya başlamış ve görev aldığı şirketlerin yurtdışı pazar araştırmaları ve yeni uygulama geliştirme faaliyetlerini yönetmiştir. Sn. Zorlu 1998 yılından itibaren Zorlu Holding Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya başlamıştır. Olgun Zorlu, Zorlu Enerji Yönetim Kurulu Üyeliği'nin yanı sıra halen Zorlu Holding ve şirketlerinin Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerini de yürütmektedir.

Olgun Zorlu, evli iki çocuk babası.

Ahmet Nazif Zorlu

Ahmet Nazif Zorlu

Başkan Vekili

1944 yılında Denizli'nin Babadağ ilçesinde doğan Ahmet Zorlu, çalışma hayatına erken yaşlarda baba mesleği olan tekstille başladı. İş hayatının ilk yıllarında Trabzon'da açtığı mağazayla tekstil ticareti yapan Zorlu, 1970 yılında şirketin merkezini İstanbul'a taşıyarak Zorlu Holding'in temellerini attı. 1976 yılında ilk üretim şirketi olan Korteks'i kuran Ahmet Zorlu, tüm şirketleri 1990 yılında Zorlu Holding çatısı altında topladı. 1994 yılında Vestel markasını Zorlu Holding bünyesine katan Ahmet Zorlu, yeni iş alanlarının da yolunu açtı. Zorlu'nun tekstil sektörüyle başladığı girişimciliği; beyaz eşya, elektronik, gayrimenkul, enerji, metalurji, savunma gibi birçok farklı alanda faaliyet gösteren şirketlerle devam etti.

Sivil toplum kuruluşlarıyla da yakından ilgilenen Ahmet Zorlu, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) Yönetim Kurulu Üyesi, Türkiye Sanayiciler ve İş Adamları Derneği (TÜSİAD), Denizlililer Birliği Eğitim ve Kültür Vakfı (DENSİR), Babadağlı Sanayici ve İşadamları Derneği (BASİAD) ve Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD) üyesi. 1999 yılında kurulan ve birçok öğrenciye burs veren, çok sayıda okul yaptıran Mehmet Zorlu Eğitim, Sağlık, Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nın da (MZV) kurucusu olan Ahmet Zorlu, sosyal sorumluluk çalışmalarını MZV aracılığıyla sürdürüyor.

Ahmet Zorlu, Türk iş dünyasının yurtdışındaki etkinliğini artırmayı hedefleyen sosyal çalışmalara da büyük önem veriyor. Zorlu, İspanya ve Türkiye arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve güçlendirilmesinde gösterdiği katkılardan dolayı 2007 yılında İspanya Kralı I. Juan Carlos tarafından "İspanya Kraliyet Sivil Liyakat Nişanı" ile taltif edildi.

Ahmet Zorlu, evli ve üç çocuk babası.

Zeki Zorlu

Zeki Zorlu

Üye

(1939 - Denizli) Zeki Zorlu, çalışma hayatına Denizli Babadağ'da, tekstil sektöründe faaliyet gösteren aile şirketinde başlamıştır. İlk tekstil mağazasını Trabzon'da açan Zeki Zorlu, 1976 yılında Bursa'da Korteks'in temellerini atmıştır. Kardeşi Ahmet Nazif Zorlu ile birlikte, Zorlu Holding'i kuran ve 1994 yılında Vestel'i Holding bünyesine katan Zeki Zorlu, enerji, turizm ve gayrimenkul alanlarında çok sayıda şirketin kurulması ve satın alınmasında önemli rol oynamıştır. Zeki Zorlu, Zorlu Enerji Yönetim Kurulu Başkanlığı'nın yanı sıra, Zorlu Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Zorlu Grubu'nun tekstil ve gayrimenkul sektörlerinde faaliyet gösteren şirketlerinde Yönetim Kurulu Başkanlığı'nı da yürütmektedir. Sivil toplum kuruluşlarında da aktif görev üstlenen Sn. Zorlu, TOBB Tekstil Sanayi Meclisi Başkan Yardımcısı'dır. İki yıl BUSİAD'da Yönetim Kurulu Üyeliği yapan Zeki Zorlu, Uluslararası Patent Birliği, Bursa Afet Derneği (BUFAD), Uludağ Üniversitesi Güçlendirme Vakfı, Kalite Derneği (KALDER), Suni Sentetik İplik Üreticiler Birliği (SUSEB), Bursa Araştırmalar Vakfı ve Uluslararası Rekabet ve Teknoloji Birliği üyesidir.

Zeki Zorlu, evli ve üç çocuk babası.

Selen Melik Zorlu

Selen Melik Zorlu

Üye

(1975 - Trabzon) Selen Zorlu Melik, Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü'nden mezun olmuştur. Çalışma yaşamına 1998 yılında Denizbank'ta başlamıştır. Denizbank Bursa Şubesi'ndeki stajının ardından 1999 yılında aynı bankada Management Trainee (MT) programına katılmıştır. Denizbank Genel Müdürlüğü'nde çeşitli görevlerde bulunduktan sonra 2001 yılında Kaliforniya Üniversitesi Berkeley'de Pazarlama Diploma Programı'na katılmıştır. 2002 yılında Korteks İplik Fabrikası'nda çalışmaya başlayan Selen Zorlu Melik, 2004 yılında Korteks Yönetim Kurulu Üyeliği'ne atanmıştır. Selen Zorlu Melik, 2005 yılından itibaren Zorlu Enerji Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaktadır.

Selen Zorlu Melik, evli ve iki çocuk annesi.

Mehmet Emre Zorlu

Mehmet Emre Zorlu

Üye

1984 yılında İstanbul'da dünyaya gelen Mehmet Emre Zorlu, 2006 yılında Koç Üniversitesi Elektrik ve Elektronik Mühendisliği programını tamamladı. İngiltere'deki Essex Üniversitesi Yenilik ve Teknoloji Yöneticilik Master programını tamamlayan Zorlu, 2009 yılında Vestel Şirketler Grubu'nda çalışmaya başladı.

2009 yılında Vestel Elektronik Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmaya başlayan Emre Zorlu, bugün Zorlu Holding ve holding bünyesindeki diğer şirketlerin de Yönetim Kurulu Üyeliklerini sürdürüyor.

Mehmet Emre Zorlu, Türkiye Genç İşadamları Derneği (TÜGİAD) ve Endeavor Türkiye üyesi.

Mehmet Emre Zorlu, evli ve bir çocuk babası.

Maden Grubu

 • Orhan Yılmaz

  Orhan Yılmaz

  Maden Grubu Başkanı

 • Yücel Yalçınoğlu

  Yücel Yalçınoğlu

  Genel Müdür

 • Zafer Mehmet Tuna

  Zafer Mehmet Tuna

  Genel Müdür Yardımcısı (Satınalma ve Mali)

 • Recep Şekerci

  Recep Şekerci

  Genel Müdür Yardımcısı (Teknik)


Orhan Yılmaz

Orhan Yılmaz

Maden Grubu Başkanı

1960 yılında Kayseri'de doğan Orhan Yılmaz, 1984 yılında Gazi Üniversitesi Kimya Mühendisliği mezunu olmuştur. Aynı üniversiteden yüksek lisans ve doktora derecelerine sahip olan Yılmaz, kariyerine 1986 yılında Etibank'ın bor ve asit fabrikalarında mühendis olarak başlamıştır.Aynı şirkette sırasıyla şef mühendis, baş mühendis ve müessese müdürü olarak çalışmış, 2003 yılında genel müdür yardımcısı olarak atanmıştır. 2004 yılında ülkemizin en büyük maden kuruluşu olan Eti Maden Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Başkanı görevlerini üstlenmiş, bu görevleri 2015 yılına kadar sürdürmüştür. 2015 -2017 yılları arasında Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı Müşaviri olarak görev yapan Yılmaz, Ocak 2017'de Zorlu Maden Grup Başkanı olarak görev yapmaya başlamıştır.

Orhan Yılmaz, bekar ve üç çocuk babası.

Yücel Yalçınoğlu

Yücel Yalçınoğlu

Genel Müdür

1962 yılında Adana'da doğan Yücel Yalçınoğlu, 1986 yılında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Elektronik Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. 1986 yılında Eti Maden Genel Müdürlüğü'nde mühendis olarak başladığı kariyerine sırasıyla teknik şef, başmühendis, müdür, teknik müdür, baş uzman, daire başkanı, genel müdür müşaviri, genel müdür yardımcısı ve yönetim kurulu üyesi olarak görev yapmıştır. Maden, kimya, enerji üretim, otomasyon ve kontrol prosesleri, Ar-Ge, IT (ERP) projelerinde ve endüstriyel ekipman ve sistem tasarımı, projelendirme, yapım, işletmeye alma ve üretim süreçlerinde görev yapmıştır. Ocak 2017'de Meta Nikel Kobalt A.Ş'de İşletme Müdürü olarak göreve başlamış olan Yücel Yalçınoğlu, Genel Müdür olarak görev yapmaktadır.

Yücel Yalçınoğlu, evli ve iki çocuk babasıdır.

ZaferTuna

Zafer Mehmet Tuna

Genel Müdür Yardımcısı
(Satınalma ve Mali)

1981 yılında İzmir'de doğan Sn. Zafer Mehmet Tuna, 1999 yılında Bornova Anadolu Lisesi’nden, 2004 yılında Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümü’nden Yüksek Onur derecesi ile mezun olmuştur. Kariyerine küresel çapta denetim hizmeti veren Ernst & Young şirketinde başlamış, 2004-2006 yılları arasında bu şirkette denetçi olarak çalışmıştır. 2007-2010 yılları arasında  Sun Chemical’da İş Geliştirme Koordinatörü, 2010-2015 yılları arasında Socotab Yaprak Tütün’de Mali İşler Şefi, 2015 yılında Ege Serbest Bölge kurucu ve işleticisi olan ESBAŞ’ta Muhasebe Müdürü olarak göreve başlamış ve sonrasında aynı şirkette 5 yıl boyunca CFO olarak görev yapmıştır. Mayıs 2021'den itibaren Meta Nikel Kobalt A.Ş'de İdari ve Mali Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Recep Şekerci

Recep Şekerci

Genel Müdür Yardımcısı
(Teknik)

1965 yılında Ankara'da doğan Recep Şekerci, 1987 yılında Gazi Üniversitesi Mühendislik Mimarlık Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü'nden mezun olmuştur. 1990-1991 yılarında Bagfaş Bandırma Gübre Fabrikalarında kimya mühendisi olarak çalışmış , 1992 yılında Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü'nde mühendis olarak başladığı kariyerine sırasıyla teknik şef, başmühendis, başuzman , işletme müdür yardımcısı ve işletme müdürü olarak görev yapmıştır. Kimya, enerji üretim, Ar-Ge projelerinde ve endüstriyel ekipman ve sistem tasarımı, projelendirme, yapım, işletmeye alma ve üretim süreçlerinde görev yapmıştır. Şubat  2017'de Meta Nikel Kobalt A.Ş'de operasyon müdürü olarak göreve başlamış olan Recep Şekerci, Teknik Genel Müdür Yardımcısı olarak görevine devam etmektedir.

Recep Şekerci, evli ve bir çocuk babasıdır.

Paylaş Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş Linkedin'de Paylaş